Aile Danışmanlığı

Oryantasyon Çalışmaları:
\r\n
\r\nOkulumuza yeni başlayan çocuklarımızın ilk haftalarında okula uyumlarını destek olmak amacıyla hazırlanan oryantasyon programı, her çocuğa özel olarak bilgilendirme ve yakın ilgi ile şekillendirilip, uygulanır. Program kapsamında; okulumuz ve personelimiz tanıtılıp, çeşitli tanışma ve kaynaşma oyunları oynanır. Psikologumuz tarafından velimize süreç ile ilgili gerekli bilgiler aktarılır.
\r\n
\r\nBireyi Tanıma Çalışmaları:
\r\n
\r\nÇocuğun içinde yaşadığı aile ortamı ve bulunduğu sosyal grup öğrenciyi tanımak için önemlidir. Bu nedenle, grup içi gözlemleri, öğretmeni ile çalışmalar, veli görüşmeleri ve çocuk ile bireysel görüşmeler yapılır. Gerekli durumlarda ise öğrencinin gelişimini belirlemek ve takip etmek amacıyla test ve envanterler uygulanır.
\r\n
\r\n1.AGTE(AnkaraGelişimTaramaEnvanteri)
\r\n2.MetropolitanOkulOlgunluğuTesti
\r\n3.BenderGestal GörselMotorAlgılamaTesti
\r\n4.Peabody Resim Kelime Testi
\r\n
\r\nAile Danışmanlığı:
\r\n
\r\nVelimizin talebi üzerine, anne ve babanın birlikte katıldığı aile içi sorunlar ve çözümlerine dayanan psikolojik destek hizmetidir. Görüşmeler randevu sistemi ile gerçekleşmektedir.
\r\n
\r\nBu amaçla aylık veli toplantıları düzenliyoruz. Bu toplantılarda çocuklarımızla ilgili konuları görüşüyoruz, eğitsel sohbetler düzenliyoruz.Ayrıca haftanın belirli günlerinde ayrılan saatlerde her veli bizlerle teke tek görüşme imkanı bulabiliyor. Aile danışmanlığı görüşmelerimizi ise gereken her zaman randevu vererek gerçekleştiriyoruz. Anaokulumuz da ki,her çocuk için belli dönemlerde hazırlanan gelişim raporlarını velilerimize ulaştırıyoruz.
\r\n
\r\nMakaleler:
\r\n
\r\nPsikologlarımız tarafından velilerin pedagojik bilgi ihtiyacına göre hazırlanan çocuk ve aile ile ilgili yazılar internet sitesinde yayınlanıp, gerektiğinde velilerimize gönderilir.

\r\n

0538 871 1384
 
info@boracocukyuvasi.com
"Bu web sitesi,İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği "Geleceğimize Sahip Çıkalım, Gençlerimizi Madde Bağımlılığından Koruyalım" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili teksorumluluk Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği' ne aitolup İSTKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.
Soğanlık Yeni mahalle No:12/A Kartal / İSTANBUL